Hamile kadın ve iki çocuğunu öldürmüştü kan donduran itiraf

Hatay İskenderun’da 10 gün önce kaybolan 37 yaşındaki 7 aylık hamile Selma Abacı ile çocukları 3 yaşındaki Kerim ve 2 yaşındaki Azat’tan haber alamayan yakınları, kayıp ihbarında bulundu.

İhbar üzerine İskenderun İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, harekete geçti. Çalışma kapsamında Bekbele Bitişik Yaylası’nda su kanalına gizlenmiş halde hamile anne ile 2 çocuğunun cansız bedeni bulundu.

Cenazeler, Antakya Adli Tıp Kurumu’nun morguna kaldırıldı. Jandarma, cinayet şüphelisi olarak eski köy koruyucusu Turgay Kaya’yı yakaladı.

“ÇOCUKLARIN BABASI BENİM”

Hamile anne ile 2 çocuğunu tüfekle öldürüp, kanala attığı suçlamasıyla gözaltına alınan işlemleri sonrası adliyeye sevk edilen eski köy korucusu Turgay Kaya’nın (42) ifadesi ortaya çıktı.

Kaya ifadesinde, evli olduğunu ancak birkaç yıl önce eşinden ayrılan Selma Abacı ile tanıştığını söyledi. Abacı’ya kendisini bekar olarak tanıttığını anlatan Kaya, Kerim ile Azat’ın da kendi çocukları olduğunu iddia etti.

“PİŞMANIM” DEYİP AĞLADI

Kaya, olay günü tartıştıklarını, bunun üzerine anlık öfkeye kapılıp, Selma Abacı ile 2 çocuğunu öldürdüğünü söyledi.

İşlemleri sonrası tutuklanan Kaya, jandarma aracına bindirildiği sırada kendisini görüntüleyen basın mensuplarına çok pişman olduğunu söyleyip, ağladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir