Uzmanlar uyarıyor: Güzelleşmek için “Biotin ve kollajen takviyeleri satın almak” yerine bunları yiyin

Araştırmalar birçok saç, cilt ve tırnak takviyesinin vücudumuzun ihtiyaç duyduğundan çok daha fazla biyotin içerdiğini gösteriyor. Harvard Tıp Fakültesi’nde dermatoloji alanında yardımcı doçent olan Dr. Rebecca Hartman , “çok fazla biyotin tüketmenin” doktorların isteyebileceği tiroid testi, kalp testi ve hatta potansiyel olarak D vitamini testi gibi test sonuçlarını değiştirebileceğini ” söyledi.

Biyotin ve kolajeni dengeli bir beslenme yoluyla doğal yoldan almak, bu vitaminleri karşılamanın çok daha iyi ve güvenli bir yoludur. Uzmanlar, fasulye ve süt ürünleri, özellikle yumurta sarısı gibi biyotin ve kolajen bakımından zengin yiyecekler yemeyi öneriyor.

Berberin kilo kaybına yardımcı olabilir

2023 başlarında berberin, TikTok’ta “doğanın Ozempic’i” olarak lanse ediliyordu. Doktor Neil Paulvin’e göre, “çeşitli bitkilerde bulunan bu doğal bileşik kan şekeri seviyelerini düşürebilir ve kilo kaybına yol açabilir.” dedi.

Günde bir porsiyon deniz yosunu işinize yarayacaktır

Diyetisyen beslenme uzmanı Samar Kullab, deniz yosununun besin açısından yoğun olduğunu ve A, C ve E vitaminlerinin yanı sıra bazı B vitaminlerini de içerdiğini söyledi.

Kullab, günde bir kaşık dolusu deniz yosunu yemenin inflamasyonun azalmasına ve tiroid fonksiyonunun, kalp sağlığının ve bağırsak sağlığının iyileşmesine yol açabileceğini söyledi. Ancak tiroid sorunları olanların bunu almaktan kaçınması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir