İsrail’den Cibaliya mülteci kampına hava saldırısı: Ölü ve yaralılar var

İsrail-Filistin çatışması üçüncü gününde devam ederken, İsrail ordusunun Cibaliya Mülteci Kampı’na düzenlediği hava saldırısında çok sayıda kişinin öldüğü açıklandı.

Anadolu Ajansı’nın aktardığına göre, Gazze’deki Filistin İçişleri Bakanlığı, konuya ilişkin yazılı bir açıklama yaparak, İsrail’in Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliya Mülteci Kampı’nda bir eve hava saldırısı düzenlediğini ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi. Açıklamada, İsrail’in Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliya Mülteci Kampı’nın Et-Tirens bölgesindeki Ebu Aşkiyan ailesinin evini hedef aldığı belirtildi. Saldırıda detay verilmeksizin çok sayıda Filistinlinin öldüğünü veya yaralandığı aktarıldı.

ÇATIŞMALARDA ÜÇ GÜNDE 1300’DEN FAZLA KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Hamas’ın askeri kanadı Kassam Tugayları, 7 Ekim Cumartesi sabahı İsrail’e ‘Aksa Tufanı’ adıyla kapsamlı bir saldırı başlatmıştı. Gazze’den İsrail yönüne binlerce roket atılırken, Filistinli silahlı gruplar Gazze-İsrail sınırındaki Beyt Hanun-Erez Sınır Kapısı’na baskın düzenlemişti. Sınır kapısındaki İsrail ordu güçlerini tasfiye ederek burayı ele geçiren silahlı gruplar, ardından sınırı aşarak İsrail içindeki yerleşim yerlerine girmişti. Buna karşılık İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi’ne saldırı başlatmıştı.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze’ye saldırılarında en az 560 kişinin hayatını kaybettiğini, 2 bin 751 kişinin yaralandığını açıklamıştı. İşgal altındaki Batı Şeria’nın çeşitli kentlerinde ise İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu 16 Filistinli yaşamını yitirmişti. İsrail basınında paylaşılan son haberlerde, saldırılarda şu ana kadar yaklaşık 800 İsraillinin öldüğü, 2 bin 400 kişinin yaralandığı belirtildi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir