CHP’nin Barış Pehlivan görüşmesi, Adalet Bakanlığı tarafından iptal edildi

CHP heyetinin, Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan için bir araya gelmek istediği Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un görüşmeyi iptal ettiği belirtildi.

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır başkanlığındaki heyet, bugün 5. kez cezaevine girmeye hazırlanan gazeteci Barış Pehlivan’ın durumunu görüşmek için Adalet Bakanı ile görüşecekti. 

Halk TV’de Medya Mahallesi’nin hazırlayan ve sunan Ayşenur Arslan, Adalet Bakanı’nın görüşmeyi ‘başka bir programı’ gerekçe göstererek iptal ettiğini duyurdu.

Ne olmuştu?

Barış Pehlivan, 2 Ağustos’ta Cumhuriyet’te yayımladığı ‘5’ başlıklı köşe yazısında 5. kez cezaevine gireceğini açıklamıştı. 31 Temmuz’da çıkarılan yasadan faydalanmak için talepte bulunduğunu belirten Pehlivan, Bakırköy İnfaz Hâkimliği’nden çıkacak karara göre, cezaevine girip girmeyeceğinin netleşeceğini söylemişti.

Pehlivan’ın denetimli serbestlik talebi ise reddedilmişti.

Pehlivan’ın avukatı Hüseyin Ersöz’ün, “Cezaevi Müdürlüğü bu Kanunun uygulanma şartlarını göz ardı etmiş; Barış Pehlivan hakkında uygulamayacağız demiş. Kendisini Kanun Koyucunun yerine koymuş” ifadelerini kullanmıştı.

TIKLAYIN – Avukatı açıkladı: Yasada olmayan bir hüküm Barış Pehlivan için uygulanmak isteniyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir