Ankara’da özel halk otobüsünde indirim tartışması: Şoför öğrenciyi otobüse bindirmedi

Ankara’da Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği; şehit yakınları, gaziler, emniyet ve basın mensupları hariç ücretsiz ve indirimli bilet kullanan yolcuları, ayın ilk 4 günü hariç taşımama kararı aldı.

DHA’nın haberine göre, Etimesgut ilçesine bağlı Fatih Sultan Mahallesi’nde liseden çıkan bir kız öğrenci, otobüse binerken indirimli öğrenci kartını cihaza okutmaya çalıştı. Otobüs sürücüsü bu duruma itiraz ederek, tam bilet ödemesi gerektiğini söyledi. Kız öğrenci indirimli binmekte ısrar edince, otobüs şoförü öğrenciyi araçtan indirdi. Bu duruma sinirlenen öğrenci ise otobüs sürücüsüyle tartışmaya başladı.

Öğrencinin sürücüyü iterek otobüse zorla binmeye çalışması üzerine şoför, kapıda bekleyerek öğrenciyi engelledi. Otobüse binemeyen öğrenci camlara vurmaya başlarken, sürücü otobüsün kapılarını kapatıp, bölgeden uzaklaştı. O anlar ise cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

MANSUR YAVAŞ TRAFİKTEN MEN EDİLECEĞİNİ AÇIKLAMIŞTI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Özel Halk Otobüslerinin ücretsiz taşımacılık yapmama kararı üzerine yaptığı açıklamada, bu otobüslerin trafikten men edileceğini duyurmuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir